تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چگونه عده ای خشونت را می آموزند؟

  نوزاد انسان با توانایی اندکی برای سازگاری با محیط بیرون و مدارا با درون خویش متولد می شود. پدران و مادران طبق سنت موظفند فرزندانشان را تربیت کنند تا به سطحی از توانایی برسند که بتوانند به طور مستقل زندگی کرده و در برابر محرک های مختلف انسانی و محیطی واکنش منا سب نشان دهد.

  شاید در گذشته های دور که زندگی از جنبه های گوناگون نسبت به اکنون متفاوت بود ، روش های سنتی می توانست پاسخگوی آماده سازی کودک برای بزرگسالی باشد اما پیچیده شدن زندگی و افزایش و تنوع روز افزون محرک های محیطی ما را نیازمند آموختن شیوه های جدیدی برای رویارویی با مشکلات و سازگاری با مسائل زندگی کرده است.


   وراثت یا تربیت کدام یک در نحوه ی ابراز خشم ﻣﺆ ثرتر است؟

  هر چند شرایط جسمی و فیزیو لوﮊیک ﺗﺄثیر مستقیمی بر میزان عصبانیت دارد اما به تنهایی کافی نیستف بلکه تعیین کننده ی اصلی رفتار فرد ساختار شخصیتی است . اگر فرد طی دوران کودکی یاد گرفته باشد با ابراز شدید خشم به خواسته های خود برسد، در بزرگسالی نیز از این شیوه استفاده خواهد کرد.در واقع او در طی زمان یاد گرفته که با تظاهر به خشم یا پرخاشگری به اهدافش برسد.

  شخصیت پدر و مادر و نحوه ی تربیت آنها نقش به سزایی در شکل گیری نحوه ی ابراز خشم در کودکان دارد.گاهی کودکان با پدر یا مادر پرخاشگر ، همانند سازی می کنند و رفتار آنان را الگوی خود قرار می دهند.


    آیا خود شیفتگی افراد با خشونت طلبی آنها رابطه ای دارد ؟

  "خود شیفتگی افراد با خشونت طلبی آنها رابطه ای معنا دار دارد. زیرا به محض اینکه فرد خود شیفته احساس خویش را جریحه دار می بیند، شدید ترین واکنش ها را در قبال آن بروز می دهد.از نظر فرد خود شیفته هر چه که متعلق و مرتبط به خود او باشد ، جالب ، پاک و ارزشمند است و هر چه که در تعارض با "او" قرار گیرد ، بی ارزش ، نادرست و پلید است."

  خشونت طلبانی از این دست گاهی پرخاشجویی غیر قابل باوری را در برابر کوچکترین اقدام برای آگاهی بخشی به آنان روا می دارند.

  تفاوت میان خشونت طلب انتقام جو و خشونت طلب غریزی  

  در نوع انتقام جو ، خشونت معمولا" شدید ، بیرحمانه ، سیری ناپذیر و حتی حامل احساس رضایت شهوانی برای خشونت طلب است. این افراد این نیاز روانی خود را تحت عنوان "عطش انتقام " پنهان می کنند.

  "گروهی از خشونت طلبان ، همواره به دنبال ویران سازی می باشند . اینان درونشان را  از نفرت و کینه انباشته اند.هر کلمه ای که از زبان یا قلمشان صادر می شود ، در پی ویران سازی شخصیتی یا ساختاری است.برای آنان آرمان و ایدیولوﮊی مطرح نیست ، این افراد با تحریک پست ترین غرایز بشری فقط و فقط به نابود کردن می اندیشند.روزی در این گروه و روزی در گروه مقابل ."


  این مطلب تا کنون 70 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 آذر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : خشونت ,افراد ,سازی ,زندگی ,آنان ,انتقام ,آنها رابطه ,ویران سازی ,طلبی آنها ,خشونت طلبی ,شیفتگی افراد ,
  چگونه عده ای خشونت را می آموزند؟

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149226
 • بازدید امروز :32724
 • بازدید داخلی :1555
 • کاربران حاضر :38
 • رباتهای جستجوگر:713
 • همه حاضرین :751

تگ های برتر